BBC Orbit Earths Extraordinary 2012

نام مستند : BBC Orbit Earths Extraordinary
سال پخش : ۲۰۱۲
کیفیت : DVDRIP

در این ادیسه ما چگونگی نیروهای عظیم مانند شتاب زمین و چرخش آن که آب و هوای مناطق مختلف را تعیین می کنند و اثر بر روی چرخه زندگی تمام موجودات زنده روی کره زمین را بررسی می کنیم.
تا کنون ما را راه های یخی Yellowknife سرورکار داشتیم، سردترین منطقه در آمریکای شمالی، جایی که دما در زمان به صورت ناگهانی به ۳۵ درجه زیر صفر نیز سقوط می کند. ما شاهد طلوع نور خورشید از صورت فلکی حیه (Serpent) روی معبد Kukulkan در منطقه Chichen Itza مکزیک بودیم که یخ های آبشار Hay River را می شکند. ما به قلب طوفان برفی در مناطق بالایی New York رفتیم و شاهد قدرت تخریبی عظیم گردباد در دشت های وسیع نبراسکا بودیم.سپس با یک سورتمه که توسط سگ ها کشیده می شود رو لبه های دریای بخی در Greenland سفر کردیم.
Kate Humble و Helen Czerski به شما مسافتی که در طی یک سال در سفر خود طی کردیم را به شما نشان می دهند.
هم اکنون شما با سرعت ۶۴ هزار مایل در ساعت به دور خورشید می چرخید ( ۱۰۰ هزار کیلومتر در هر ساعت ). در سال بعد شما ۵۸۴ میلیون مایل را برای برگرشتن به جای کنون خود طی خواهید کرد. Kate Humble و دکتر Helen Czerski سفر زمین در حول خورشید را برای یک دور کامل بررسی می کنند.

بخش اول : جولای تا دسمابر : در اپیزود اول این مجموعه ، آنها از ماه جولای به انقلاب دسامبر مسافرت می کنند و آب و هوای عجیب و بزرگترین جزر و مدهای زمین را تجربه می کنند. برای نمایش تاثیرات چرخش زمین روی زندگی ما، Helen سوار یک هواپیما می شود و Kate سریعترین سفر روی زمین را انجام می دهد.
بخش دوم : ژانویه یا مارس : در اپیزود دوم ما از ژانویه تا اعتدالین مارس سفر می کنیم. Kate Humble بیشتر به خورشید نزدیک می شود، او تا کنون اینقدر به خورشید نزدیک نشده بود ، در همین زمان Helen مکانی که بزرگترین و سریعترین طوفان برفی روی زمین را دارد را ملاقات می کند.
بخش سوم : در اپیزود آخر سفر ما کامل می شود. دوباره از اعتدالین مارس به پایان ژوئن می رسیم. Kate Humble در قطب شمال است، جایی که بهار صداى ناشى از عبور ناپيوسته امواج فشارى در اتمسفر فرا می رسد. در همین زمان، Helen یک گردباد را برای نشان دادن چگونگی ساخت بدترین آب و هوای زمین توسط زاویه نوسانی آن ، تعقیب می کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *