اسکات کلبی Scott Kelby که همه ما آن را با مجله Photoshop User می شناسیم، اسطوره جلوه های ویژه و تکنیک های فتوشاپ، کلیه فنون خود را در مجموعه  آموزشی جدیدش به کار گرفته است. این مجموعه در خصوص ادیت و رتوش تصاویر و عکس های پورتره است که این روزها بازار داغی پیدا کرده است. در واقع بخش مکمل تکنیک های عکاسی و هنر عکاسی، نحوه میکس تصاویر، ادیت و رتوش می باشد. کمیاب این مجموعه را برای شما کابران هنردوست در سایت قرار داده است. در بخش اول تکنیک های کار با نرم افزار فتوشاپ و ابزارهایی که فتوشاپ برای رتوش در اختیار شما قرار می دهد می باشد.

به طور کلی رتوش و ادیت عکس، کلیه مراحلی است که پس از گرفتن یک تصویر دیجیتالی بر روی تصویر انجام می شود. این امر به دلایل زیر انجام می شود.

– نبود نور کافی یا مشکلاتی که به دلیل محیط، فلش و … در نورپردازی عکس به وجود می آید

– مشکلات رنگ در بک گراند تصویر و یا چهره ها

– از بین بردن لک ها و برخی از مشکلاتی که در چهره دیده می شود

– اضافه کردن درخشندگی و لطافت به پوست در تصاویر فشن

– رفع مشکلات لباس از قبیل چروک لباس، و یا بد ایستادن لباس بر روی بدن

– اضافه نمودن موضوعی به تصویر و یا تغییر پس زمینه در تصاویر کروماکی

– و …

سپس بخش دوم با استفاده از مهارت های بخش اول، رتوش تصاویر و خصوصا عکس های پورتره را آموزش می دهد. تغییر نورپردازی، کنتراست و رنگ در تصویر، تغییرات لباس و پس زمینه، از بین بردن نویز های اضافی تصویر و … از عناوین این مجموعه هستند. مجموعه این آموزش را می توانید از سایت دریافت نمائید. به امید کسب مهارت های لازم برای موفقیت در زمینه هنر عکاسی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *